Wyrażanie niezadowolenia

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie domniemanej „napaści” na Magdalenę Ogórek, gwiazdę telewizji publicznej. Napaść polegała na tym, że protestujący krzyczeli do niej: „Wstyd i hańba!”, „Sprzedajna kłamczucha!”, „Zatrudnijcie dziennikarzy!”. W sumie raczej lightowo, nieco bolesnej prawdy, nic bardzo karygodnego. Prokuratura chce, aby protestujący odpowiadali za złamanie art. 90 kodeksu wykroczeń, który mówi o tamowaniu ruchu, oraz i art. 63a który z kolei napomyka coś o umieszczenie ulotek „w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym”. W tym wypadku „miejscem publicznym” był… prywatny samochód pani gwiazdy. Nie wiem kto i jak długo nad tym myślał. Ale myślał skoro coś takiego wymyślił.
Dodatkowo chodzi również o „publiczne znieważenie pokrzywdzonej słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe oraz pomawiania pokrzywdzonej o takie postępowanie, które mogłoby ją poniżyć w opinii publicznej, przy czym czynu tego dokonano z błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie dla porządku prawnego”. Trochę to wszystko śmieszne i na pograniczu celowej kpiny.

Zastanawiająca jest tu wyjątkowa aktywność policjantów i nadgorliwość prokuratorów. Kiedy narodowcy i faszyści zaatakowali protestujące na moście Poniatowskiego kobiety, podczas Marszu Nie- podległości w 2017 ku, to prokuratura bardzo szybko umyła ręce a policja nawet nie zrobiła gestu żeby znaleźć sprawców fizycznej agresji. Uznali po prostu, że nie ma sprawy. Jak ktoś się czuje pokrzywdzony, to niechaj sprawiedliwości dochodzi sobie na własną rękę – tak brzmiał wtedy komunikat.
Wychodzi na to, że w kraju po pisowsku rozumianej równości wobec prawa, bicie i opluwanie w wykonaniu faszystów jest przez prokuraturę nazywane „wyrażaniem niezadowolenia”. Natomiast jeśli chodzi o mniej lub bardziej prominentnych „funkcjonariuszy reżimu”, którzy padli również ofiarą „wyrażania niezadowolenia”, to mogą oni liczyć na specjalnie traktowanie ze strony i policji i prokuratury, bo to jest „niezadowolenie” absolutnie naganne i niedopuszczalne.

Reklamy

skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s